Radek Jež
Tel: +420 605 432 615
Email: rj.jez@seznam.cz
Www: www.masaze-uhhradiste.cz

Provozovna:
Stará Tenice 1213 (budova Obzor Zlín)
686 01 Uherské Hradiště
Dárkový poukaz

Druhy masáží

Provádíme tyto druhy masáží:

Klasická masáž

Je to působení maséra na klienta za účelem relaxačním a regeneračním. Klasická masáž je obohacením péče o lidské tělo a jeho zdraví.

Nejstarší zmínky o masáži pocházejí z Mezopotámie, Egypta a Číny. Masáž znala i středověká Indie, jejíž poznatky jsou známy v podobě ajurvédských masáží.
V evropské oblasti je masáž známa ze starověkého Řecka. Od Řeků ji převzali Římané. Mimo římskou říši používali masáže i Keltové.

Mechanický účinek masáže - podporuje se návrat odkysličené krve směrem k srdci, urychluje se regenerace organismu. Klasická masáž napomáhá k rozpohybování lymfatického systému.

Biochemický účinek – kůže se prokrvuje, zčervená. Tělo samo aktivizuje látky, které jsou přítomny v organismu v nižší koncentraci. Jedná se o acetylcholin a histamin. Tyto dvě látky způsobují roztažení povrchových vlásečnic, které jsou uloženy pod kůží, a tím, že se naplní okysličenou krví, dochází ke zčervenání kůže.

Reflexní účinek – spousta čidel na povrchu těla nás informuje o tom jaká je teplota, zda je vlhko, fouká vítr. Všechny tyto receptory nám přenášejí přes centrální nervový systém informace do mozku, který je zpracovává a tělo chrání.

Lávové kameny

Masáž lávovými kameny je technika, která se už odedávna praktikovala na Havajských ostrovech nebo v Číně. Na tělo masírované osoby se kladou oblé teplé kameny zahřáté ve vodě na teplotu kolem 37 - 40°C. K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo a tím přispívají k větší účinnosti masáže a uvolnění. Zároveň mají i mimořádně silnou energetickou vibraci. Lávové kameny pomáhají odstraňovat blokace na důležitých bodech (meridiánech) a rozproudí energii ve vašem těle. Masáž lávovými kameny má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Správně provedená masáž vás dovede k absolutní relaxaci a mnohdy vás ukolébá i k posilujícímu spánku. Pro zvýšení efektu se používá aromatický exotický olej, který umocní vaše uvolnění a relaxaci. Ještě dlouho po masáži budete cítit hluboký klid a vyrovnanost.

Medová masáž

Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení, silně oživuje celý organismus. Je vhodná při velkém počtu civilizačních chorob. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.

Baňkování

Uvolňování svalů a jejich blokád pomocí baňek, je metoda, která se úspěšně užívá dlouhá léta. Pod tlakem dojde nasátí kůže a popraskání drobných vlásečnic. Začne pod baňkou proudit více krve a dojde k odplavení nežádoucích usazenin kyselin z těla. Tím dojde k uvolnění ztuhlých svalů. Inovovali jsme tuto metodu tak, že přes baňky ještě svítíme biolampou. Násobí se tak účinek baněk a minimalizuje se vznik nevzhledných modřin, které běžně baňkování provází.

Čínská terapie GUA-SHA

V překladu znamená "gua" pohyb jedním směrem, škrábání a "sha" znamená špatné, dohromady tedy "seškrábat všechno špatné". Používá se při ní škrabka, která je vyrobena z nefritu nebo z buvolího rohu. Masáž se provádí olejem. Škrabkou se po dráze meridiánů vyškrabují z těla nečistoty a toxiny. Během masáže se zlepšují výměnné procesy v kůži a svalech. V místech, kde dochází k projekci patogenních procesů v těle, se objevují výrony krve "sha" v podobě tmavých skvrn. Tak se na povrch dostává odváděný odpad.

Dornova metoda

Je jemná metoda korekce páteře. Využívá pohybu klienta. Pomocí této jemné a velmi účinné metody dokážeme srovnat různá vybočení páteře a obratlů.

Čokoládová masáž

Je výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, získání dobré nálady, odplavení toxických látek či uvolnění ztuhlých svalů. Obnovuje, vyživuje a zvlhčuje pokožku, podporuje tvorbu hormonů radosti (endorfinu a serotoninu), jinými slovy je výjimečným prostředkem v boji proti následkům stresu a depresi. Během několika minut se vaše pleť zbavuje vrásek, šupin a seschlé kůže. Čokoláda vrátí kůži pružnost a pomáhá redukovat strie.

Reflexní terapie

Reflexní masáží dochází k odstranění bloků a k harmonizaci celého organismu. To znamená že se klientovi velmi výrazně uleví.